EDUCRED Webinar - Microsft Teams - Atelierele CRED

Scrie răspuns [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
informatizare
Mesaje: 415
Membru din: 03 Feb 2017 08:34
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

EDUCRED Webinar - Microsft Teams - Atelierele CRED

Mesaj de informatizare » 19 Mar 2020 09:23

în perioada următoare, echipa proiectului CRED va organiza un program de instruire în utilizarea anumitor tehnologii astfel:
  • Joi, 19 martie ora 10.00 : Utilizarea Teams/Office365
      Vineri, 20 martie ora 11.00 : Utilizare Google Meet
        Luni, 23 martie ora 11.00: Utilizare Zoom
          Marți, 24 martie ora 11.00 Utilizare Livresq
            Miercuri 25 martie ora 11.00 Utilizare Google Classroom
          Pentru primul eveniment :
          INTALNIRE TIP EVENIMENT LIVE (Max. 10.000 persoane)
          • Joi, 19 Martie 2020, ora 10:00, ne vom întâlni, virtual, pentru a afla cum putem beneficia de aplicațiile de productivitate Microsoft, în cadrul proiectului EduCred.
              Pentru a putea accesa întâlnirea virtuală, aveți nevoie de un calculator cu acces la internet și să dați click, începând cu ora 10:00, pe LINK ÎNTÂLNIRE de mai jos, Joi, 19 Martie, ora 10:00.

              LINK ÎNTÂLNIRE:
              https://teams.microsoft.com/dl/launcher ... rompt=true

                Vă recomandăm să aveți la îndemână user-ul (adresa de email a dumneavoastră în format prenume.nume@educred.ro) și să vă cunoașteți parola de acces aferentă acestui cont.
                  După ce veți accesa link-ul (în funcție de calculatorul dumneavoastră), se va deschide o pagină de internet. Dacă nu aveți aplicația Microsoft Teams instalată, puteți intra direct în întâlnire, selectând opțiunea ”Watch on the web instead„ (vizualizează în browser), conform link-ului de mai jos:
                  download/file.php?mode=view&id=164
                    Tot ceea ce trebuie să mai faceți este să dați sign in folosind user-ul și parola dumneavoastră @educred.ro. Dacă nu le cunoașteți, puteți accesa evenimentul live în mod anonim, accesând varianta „Join anonymously”.
                    download/file.php?mode=view&id=165
                  Agenda pe care ne-o propunem este următoarea:
                  • Cum ne putem obține aplicațiile Microsoft (suita A1 – gratuit), în școala noastră?
                    Cum putem accesa aplicațiile Microsoft, folosind contul meu @educred.ro?
                    Cum pot interacționa prin text, audio și/sau video cu anumiți membrii din echipa mea extinsă EduCred folosind Microsoft Teams ca soluție integrată de colaborare?
                    Cum pot transfera și accesa documente și fișiere cu membrii echipelor ”Microsoft Teams” din care fac parte?
                    Cum putem lucra împreună cu orice coleg, chiar și de la distanță, la anumite documente și fișiere, în acelasi timp?
                    Care sunt căile prin care pot obține suport de la echipa Microsoft?
                    Această serie de evenimente va fi promovată pe Facebook (pagina proiectului: https://www.facebook.com/Proiectul-CRED ... 661062902/ si a grupului proiectului CRED:https://www.facebook.com/groups/574392349703069/ și pe Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCjSOWp ... JiwwY3_Pcg, ramânând resurse înregistrate


                    Vă mulțumim din partea întregii echipe a CCD Bacău și vă asigurăm de tot concursul nostru,
                    Fişiere ataşate
                    unnamed.png
                    unnamed.png (34.68 KiB) Vizualizat de 2124 ori
                    image001.jpg
                    image001.jpg (14.92 KiB) Vizualizat de 2124 ori

                    Scrie răspuns [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
                    [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
                    [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

                    Cine este conectat

                    Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori